2019/20

Opakování učiva Matematiky II. Výuku jsme vedli ve formě opakování vhodné k zápočtům a ke zkouškám.

Ve čtvrtek 3. června se konala online opakovací lekce, kde jsme se věnovali procvičování derivací, jejich užití, algebry a geometrie.

Vysvětlovali jsme principy práce s diferenciálnimi rovnicemi druhého řádu. Výuku jsme vedli ve formě opakování vhodné k zápočtům a ke zkouškám.

Ve čtvrtek 28. května se konala online opakovací lekce, kde jsme se věnovali procvičování derivací a limit.

Vysvětlovali jsme principy práce s diferenciálnimi rovnicemi. Výuku jsme vedli ve formě opakování vhodné k zápočtům a ke zkouškám.

Ve čtvrtek 21. května se konala online opakovací lekce, kde jsme se věnovali analytické geometrie v prostoru a opakování diferenciálního počtu funkce jedné proměnné.

Vysvětlovali jsme principy práce s diferenciálnimi rovnicemi. Výuku jsme vedli ve formě opakování vhodné k zápočtům a ke zkouškám.

V pátek 15. května se konala online opakovací lekce z Matematiky I, kde jsme se věnovaili lineární algebře a analytické geometrii v prostoru.

Vysvětlovali jsme principy práce s funkcí více proměnných. Sestrojovali jsme definiční obory, vytvářeli parciální derivace, které jsme pak používali pro výpočet rovnic tečné roviny a normály funkce. Hledali jsme lokální extrémy funkce více proměnných. Výuku jsme vedli ve formě opakování vhodné k zápočtům a ke zkouškám.

V pátek 24. dubna se konala online opakovací lekce z Matematiky I, kde jsme se věnovaili průběhu funkce a lineární algebře.

Arnošt Žídek, Zuzana Morávková: Jak nám dupou králíci aneb Matematika v praxi

Další přednáška z cyklu Matematikou proti trudomyslnosti proběhla ve středu 22. dubna v 13:00. Můžete ji vidět ze záznamu.

Přes školní platformu Moodle jsme v době koronavirové krize odvysílali distanční formou tutoriál na téma výpočtu určitého integrál a jeho geometrické aplikace.

V pátek 17.  dubna se konala online opakovací lekce z Matematiky I, kde jsme se věnovaili derivacím a průběhu funkce.

Ve středy 25. března a 8. dubna 2020 proběhly přednášky z cyklu Matematikou proti trudomyslnosti, ve kterých nás Pavel Ludvík seznámil s tradičními a netradičními souvislostmi mezi matematikou a humorem. Ze záznamu lze shléhnout první díl i druhý díl .

 

V každém termínu jsme vždy vybrali typické příklady na konkrétní zkoušková témata. 

Dobrovolný seminář pro studenty prvních ročníků všech fakult VŠB-TUO.

Dobrovolný seminář pro studenty všech fakult VŠB-TUO.

Dobrovolné opakovací lekce ze základních znalostí matematiky pro studenty 1. ročníku FMT VŠB-TU.

Letošní Noc vědců se tematicky točila kolem hesla Šetrně k planetě!

Návštěvy webu

DnesDnes33
TýdenTýden252
MěsicMěsic497
CelkemCelkem122738