6.9.2018 se na akci Art&Science pod jedním stanem sešli matematici stavební a strojní fakulty. Dopoledne u nás procvičili své mozky středoškoláci při výpočtu obvodu a obsahu zajímavého mnohoúhelníku, odpoledne jsme u stánku přivítali návštěvníky všech věkových kategorii. Naším cílem bylo ukázat, jak může pomoci jednoduché matematické struktury vzniknou téměř umělecké dílo. Papírové čtyřstěny, které jste nám pomohli vytvořit, se postupně stávaly součástí Sierpińského čtyřstěnu. I přes nelehkou strategickou pozici, kdy nám z jedné strany konkurovalo laserové bludiště a z druhé strany studentská formule, nabýval s rostoucí pyramidou náš stánek na popularitě a v šest večer jsme dětem museli "rvát" pastelky a nůžky z rukou, abychom mohli skončit. Vzhledem k výsledku, ke kterému jsme se dopracovali (128 dílků z plánovaných 1024), máme o program postaráno na dalších sedm let. Moc všem za dnešek děkuji, byli jste úžasní !!!